نرم افزار حراست یک آیتم جدید برای امنیت

نرم افزار حراست امروزه تأثیر به سزایی در تأمین امنیت سازمان‌های اداری و همچنین صاحبان مشاغل و شرکت‌ها دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد اتوماسیون و کاربرد این نرم افزار در امنیت سازمان‌ها نکاتی را ارائه کنیم.

بخش امنیت و کنترل تردد در سازمان‌ها شامل هزینه‌های زیادی می‌شود. امروزه استفاده از اتوماسیون و نرم افزار حراست با حذف تعداد نیروی انسانی می‌تواند تا حد زیادی موجب کاهش این هزینه‌ها شود. با پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای پیشرفته‌تری مانند گیت کنترل تردد، قرائت گرهای مبتنی بر RFID، سامانه‌های پلاک خوان، دستگاه‌های X-Ray، انواع فلزیاب‌ها (برای شناسایی سلاح)، سامانه‌های نظارت تصویری، راه‌بندهای خودرویی و غیره در اتوماسیون حراست مورد استفاده قرار می‌گیرد که کمک زیادی به کاهش هزینه‌ها و همچنین افزایش امنیت کرده است.

این نرم افزار با حذف نیروی انسانی سرعت عملکرد را تا حد زیادی بالا برده و همچنین امکان اشتباه و خطا را به حداقل می‌رساند. جایگزینی تعدادی از اپراتورهای نگهبانی با این نرم افزار باعث می‌شود که نیازی نباشد در بخش‌های مختلف کنترل ورود و کنترل خروج نیروی انسانی با تعداد زیاد استخدام کنید.

ویژگی‌های مختلف نرم افزار و اتوماسیون حراست

این نرم افزار سه بخش کنترل ورود و خروج افراد، خودرو، ورود و خروج مهمان و کنترل تردد کالا را تحت پوشش قرار می‌دهد و به همین دلیل امنیت سازمان را به حداکثر می‌رساند. با استفاده از این نرم افزار می‌توان ثبت درخواست جابجایی کالا، ثبت درخواست غذا، اسکان بلیط و خودرو برای مهمان و ثبت درخواست تردد خودرو را انجام داد.. تمامی این درخواست‌ها در سیستم ثبت می‌شود و می‌توان در روزهای آتی با مراجعه به آن‌ها اطلاعات لازم را به دست آورد. همچنین می‌توان وضعیت مراجعه‌ی اشخاص به سازمان در طول زمان برای مثال تعداد مراجعه و دلیل مراجعات را مورد بررسی قرار داد. نرم افزار حراست با افزایش ایمنی سازمان بر کاهش هزینه‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.

 

admin
در تاریخ:۹ شهریور ۱۳۹۸