کنترل تردد مراجعین در جهت امنیت سازمان‌ها

کنترل تردد مراجعین یکی از عوامل اصلی برای امنیت سازمان‌ها و ادارات و همچنین صاحبان مشاغل می‌باشد. امروزه سامانه‌های اتوماسیون فراوانی وجود دارد که کار کنترل تردد مراجعین در جهت امنیت را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. با استفاده از این سامانه‌های اتوماسیون نیاز به استفاده از نیروی انسانی کاهش یافته و در نتیجه هزینه‌های امنیت و کنترل کاهش می‌یابد. در این مقاله در مورد انواع روش‌های کنترل تردد مراجعین در جهت امنیت صحبت شده و ویژگی‌های آن‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

این سامانه ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی دارند که استفاده از آن‌ها را نسبت به استفاده از نیروی انسانی بیشتر، توجیه پذیر می‌کند. اولین و مهم‌ترین قابلیت به حداقل رسیدن اشتباه به دلیل حذف نیروی انسانی و استفاده از کامپیوترها است که موجب شده است استفاده از این اتوماسیون روز به روز گسترده‌تر شود.

با استفاده از این سامانه می‌توان ورود و خروج مراجعین را با استفاده از تشخیص چهره و همچنین اطلاعات کارت شناسایی ثبت کرد. لازم به ذکر است این اطلاعات در سامانه ذخیره می‌شوند و صورت لزوم می‌توان به آن‌ها مراجعه کرد.

سامانه‌ی کنترل تردد مراجعین می‌تواند به افزایش بازدهی در شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک به سزایی کند. به این صورت که امکان نظر سنجی برای هر مراجع با استفاده از این سامانه وجود دارد و مراجعین می‌توانند به کارمندان امتیاز بدهند. همین موضوع موجب افزایش انگیزه‌ی کارمندان برای خدمات رسانی به مراجعین خواهد شد.

نکته‌ای که قابل توجه است این که است که این سامانه مشکلی برای افراد شاغل در سازمان به وجود نمی‌آورد و کارمندان می‌توانند با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره به راحتی و بدون نیاز به ثبت اطلاعات از گیت عبور کنند. همچنین می‌توان با استفاده از این سامانه افراد ممنوع الورود به سازمان را مشخص کرده تا این افراد به محض ورود به زامان با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره شناسایی شوند.

admin
در تاریخ:۱۰ شهریور ۱۳۹۸