نرم افزار حراست و انتظامات

نرم‌افزار حراست دژبان، محصول برجسته شرکت پیام گستر فاوا، یک راهکار نوآورانه و پیشرو در حوزه امنیت سازمانی است. این سیستم، به‌عنوان اولین و جامع‌ترین نرم‌افزار در زمینه خود، با تمرکز بر امنیت دیجیتال و فیزیکی، به‌طور مؤثر به چالش‌های امنیتی مدرن پاسخ می‌دهد. دژبان با ترکیب خلاقانه‌ای از قابلیت‌های نظارت تصویری، مدیریت تردد و ابزارهای کنترل دسترسی، امنیت و کارآمدی سازمان‌ها را به سطحی جدید ارتقاء می‌بخشد. این نرم‌افزار با ارائه راهکارهای متنوع و قابل تنظیم، به‌طور مؤثر به نیازهای امنیتی سازمان‌های مختلف پاسخ می‌دهد و استانداردهای جدیدی در امنیت سازمانی تعریف می‌کند.

ثبت ورود میهمان

در نرم‌افزار حراست دژبان، فرایند مراجعه ارباب رجوع به شکلی کارآمد و منظم انجام می‌شود. ابتدا فرد ملاقات‌شونده انتخاب شده و شماره‌ تلفن‌های او نمایش داده می‌شود. سپس نگهبان با فرد ملاقات‌شونده تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم را جهت ورود میهمان انجام می‌دهد. پس از آن، نگهبان از میهمان کارت شناسایی دریافت کرده و اطلاعات او را وارد سیستم می‌کند. در ادامه، با عکس‌برداری از میهمان، برگه ملاقات صادر می‌شود. این فرایند نه تنها به افزایش امنیت کمک می‌کند، بلکه تجربه مراجعه ارباب رجوع را نیز بهبود می‌بخشد.

مراجعه مجدد میهمان

با مراجعه مجدد میهمان و حضور او در مقابل دوربین، سیستم تشخیص چهره فعال شده و با درصد خطای بسیار کم میهمان را شناسایی می‌کند. این سیستم اطلاعات فردی و آخرین مراجعه میهمان را در اختیار کاربر انتظامات قرار می‌دهد و گزارشات و نمودارهای مدیریتی مرتبط با تردد میهمانان را نیز ارائه می‌کند. این ویژگی‌ها نه تنها به بهبود امنیت کمک می‌کنند، بلکه فرآیند مدیریت مراجعه‌کنندگان را نیز کارآمدتر می‌سازند.

رزرو میهمان

پرسنل شرکت می‌توانند در صورت دعوت از میهمان، مشخصات او را در نرم‌افزار حراست وارد کرده و ورودش را از طریق سیستم رزرو نمایند. این اقدام باعث می‌شود نگهبان از مراجعه میهمانان خاص آگاه شود و هنگام مراجعه، با احترام ایشان را راهنمایی کند. این فرآیند، هماهنگی و نظم بیشتری در مدیریت ورود و خروج میهمانان ایجاد می‌کند.

خوش آمد گویی به میهمان

با نصب یک کامپیوتر و قرار دادن مانیتور آن بر روی دیوار، پیامی حاوی خوش‌آمدگویی برای مدت کوتاهی بر روی مانیتور نمایش داده می‌شود. این اقدام نه تنها به استقبال گرم‌تر از میهمانان کمک می‌کند، بلکه باعث ایجاد یک فضای دوستانه و حرفه‌ای در محیط سازمان می‌شود.

اخذ تائیدیه ملاقات میهمان و میزبان

هنگامی که میهمان به ملاقات فرد ملاقات‌شونده می‌رود، میزبان می‌تواند مشخصات میهمان را در رایانه خود مشاهده کرده و ورود او را به دفتر خود تأیید کند. این قابلیت باعث افزایش دقت و امنیت در فرآیند ملاقات‌ها شده و تجربه‌ی بهتری را برای هر دو طرف ایجاد می‌کند.

امکان مشاهده امضاء ملاقات شونده و تطبیق آن با امضاء روی برگه ملاقات :
در هنگام خروج میهمان امکان مشاهده و تطبیق امضاء پرسنل با امضای برگه برای نگهبان فراهم می شود.

ثبت و کنترل ورود و خروج پرسنلی که با توجه به موقعیت شغلی از سیستم حضور و غیاب ثبت استفاده نمی کنند :

در نرم افزار انتظامات و حراست دژبان تردد برخی از پرسنل شرکت که از سیستم ساعت زنی استفاده نمی کنند ثبت می شود.

ثبت شیفت های نگهبانی و ارائه لوح نگهبانی همراه با دفتر ثبت وقایع :

سیستم جامع انتظامات امکانات کاملی را جهت تنظیم لوح نگهبانی و دفتر ثبت وقایع ارائه می نماید.

رزرو و ثبت و کنترل ورود و خروج کلیه اقلام امانی (شخصی، سازمانی) بهمراه هشدارهای دوره ای برای برگشت آنها:

خروج کالاهای امانی از شرکت :

بعضاً لازم است تا برخی از اموال شرکت جهت تعمیر و … از شرکت خارج شده و مجدداً عودت شوند، نرم افزار حراست دژبان جهت ثبت ورود و خروج و اطلاع رسانی عودت کالاهای امانی امکانات لازم را فراهم می کند.

ورود کالاهای شخصی :

در تمامی شرکتها ممکن است پرسنل شرکت ، اقلام شخصی خود را وارد شرکت کنند و در زمان دیگری آنرا از شرکت خارج نمایند ، سیستم دژبان این امکان را فراهم می آورد که مشخصات کالای یاد شده در سیستم ثبت شود، تا زمان خروج کالا نگهبان بتواند مشخصات آن را با کالای وارد شده تطبیق دهد.

امکانات نرم افزار حراست در این حوزه

تخلفات و جرایم

ثبت و پیگیری تخلف پرسنل سازمانی و پیمانکار و همچنین تخلف خودروها.

صورتجلسه حوادث

ثبت کلیه اطلاعات حوادث رخ داده و صدور برگه صورتجلسه حوادث و آرشیو اطلاعات حوادث.

ثبت مصرف مواد مخدر و آزمایش های مربوطه

ورود و آرشیو اطلاعات آزمایش مواد مخدر از پرسنل و پیمانکاران.

سفرهای خارجی پرسنل

ثبت اطلاعات سفرهای خارجی پرسنل.
ثبت گزارشات جلوگیری از سرقت : ثبت بازدید های بعمل آمده از ساختمانها جهت رفع نواقص مشاهده شده.
فهرست وسایل تحویلی به پرسنل حراست: ثبت کلیه وسایل تحویل شده به پرسنل حراست.
ثبت رویدادها: ورود اطلاعات کلیه رویدادها مانند، نزاع، درگیری، سرقت و … و امکان چاپ گزارشات مربوطه.
پرسنل ممنوع الخروج: ورود اطلاعات پرسنل ممنوع الخروج و امکان رویت همزمان اطلاعات، توسط نگهبانی درب خروج در نرم افزار حراست دژبان جامع دژبان.

اتباع بیگانه:

ثبت اطلاعات اتباع بیگانه ممنوع الورود.
ثبت مشخصات اتباع بیگانه و برنامه بازدید آنها.
ثبت تردد اتباع بیگانه بهمراه صدور کارت تردد.

مانیتورینگ:

ثبت گزارش خرابی تجهیزات، ثبت گزارش فعالیتهای مانیتورینگ، جدول زمانی رویت نفرات و مسئولیت شیفت.

صدور مجوز:

صدور مجوز ورود و خروج برای پرسنل، پیمانکاران، کالاها، صدور مجوز تردد خودرو و صدور برگه تردد خودرو.

ثبت اطلاعات شرکتهای پیمانکار:

ثبت اطلاعات شرکتهای پیمانکار بهمراه مشخصات مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره.
ورود اطلاعات قراردادهای شرکتهای پیمانکار.
ثبت اطلاعات پرسنل شرکتهای پیمانکار و صدور کارت تردد.
ثبت اطلاعات خودروهای شرکتهای پیمانکار و ورود اطلاعات رانندگان آنها و صدور کارت تردد.
ثبت اطلاعات دستگاهها و ماشین آلات شرکتهای پیمانکار.
ثبت ورود و خروج کالاهای پیمانکاران و گزارشات مربوطه.

دژبان، برای عملکرد بهینه در هر دستگاهی با مرورگر وب طراحی شده است. این برنامه با طراحی ریسپانسیو خود، تجربه‌ای یکنواخت و بی‌نظیر را بر روی دستگاه‌های متفاوت از جمله رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های کلیدی دژبان این است که نیازی به نصب نرم‌افزار اضافی بر روی کامپیوتر نیست. کاربران می‌توانند به سادگی با استفاده از مرورگر وب خود، دسترسی مستقیم و آسان به تمامی قابلیت‌های نرم‌افزار داشته باشند. این ریسپانسیو بودن نه تنها راحتی استفاده را برای کاربران افزایش می‌دهد، بلکه بهره‌وری و کارایی را در محیط‌های کاری مختلف نیز به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد.

درباره ما


سیستم جامع حراست و انتظامات دژبان محصول شرکت دانش بنیان پیام گستر می باشد که از مرداد ماه سال 1376 فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت در شبکه های اینترنت و اینترانت آغاز نموده است و سپس  فعالیتهای خود را به تولید انواع نرم افزار های تحت وب و تحت ویندوز، راه اندازی، اجرا، استقرار و پشتیبانی شبکه های رایانه ای، طراحی گرافیکی و اجرای پروژه های چند رسانه ای و طراحی انواع بانکهای اطلاعاتی و سامانه های امنیتی گسترش داده است .

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی پیام گستر فاوا می باشد ©