نرم افزار حراست ، بنیان شبکه های حفاظتی است.

نرم افزار حراست ، بنیان شبکه های حفاظتی است.

نرم افزار حراست ، بخشی از اتوماسیون انتظامی و امنیتی، و یکی از ابزار های بسیار موثر و مهم در حفظ امنیت سازمان ها و ادارات است.

این نرم افزار با بهره گیری از تکنولوژی و پیشرفت های الکترونیکی، انجام عملیات محافظتی را تسهیل نموده و موجب بهبود عملکرد و دقت بالاتر فرآیند های مربوط به امنیت و نگهبانی شده است.

نرم افزار حراست ، بنیان سیستم کنترل و امنیت است.

امروزه، به واسطه نصب گیت کنترل تردد، می توان عملیات نظارتی کامل، بر ورود و خروج، و حفظ امنیت در اماکن مختلف، در محل ورودی ها را انجام داد. اما این گیت ها، برای انجام عملیات احراز هویت، ثبت کارت و بازخوانی اطلاعات ثبت شده، و … نیاز به برنامه های نرم افزاری دارند.

یکی از کاربرد های نرم افزار حراست ، پشتیبانی از عملکرد همین گیت های تردد است.

نرم افزار های حراستی، موجب رفع خطاهای محتمل انسانی در سیستم های قدیمی نگهبانی، شده اند؛ به این صورت، نیروی انسانی دچار خستگی نشده و بازده کار افت نمی کند؛ و دقت سیستم امنیتی همچنان بالا و در حد عالی باقی می ماند. از طرفی بدون استفاده از این اتوماسیون های نظارتی، بررسی به شیوه دستی، بسیار کند، زمان بر و هزینه بر است.

این نرم افزار ها، برای تمامی سازمان ها، مشاغل، شرکت ها، کسب و کار ها ، اماکن عمومی و پر تردد، حتی مکان های خصوصی کاربرد دارند.

 

نرم افزار های حراستی، مانند یک بک گراند مشترک و هوشمند موجب اشتراک گذاری کلیه سخت افزار های به کار رفته در سیستم امنیتی یک واحد می شود، که به این صورت روند تحلیل داده ها را دقیق تر و سریع تر می نماید و موجب ارتقای کاربری این سخت افزار ها اعم از گیت ها، دوربین ها و … خواهد شد.

نرم افزار های احراز هویت، کنترل ورود و خروج، ثبت حضور نیروی انسانی در محیط کار، نرم افزار پلاک خوان، نرم افزار های ثبت اطلاعات بیولوژیکی، دستگاه گشت و نگهبانی ، برنامه اطلاعات بانک خون و ژنتیک افراد، دوربین های مدار بسته و امنیتی، سیستم های شنود اپراطور های خدمات تلفنی و بسیاری از سامانه های هوشمند و غیر هوشمند و سخت افزاری که با اهداف نظارتی و امنیتی، مورد استفاده قرار می گیرند؛ از اجزای سامانه و نرم افزار های حراستی و امنیتی محسوب می شوند.

بنابراین، ایجاد یک نرم افزار کارآمد و پیشرفته برای پشتیبانی از سیستم های کنترل و امنیت، متضمن کیفیت بالاتر این سیستم ها می باشد.

استفاده از تجهیزات پیشرفته و عالی بدون بهره بری از یک سرور قدرتمند، کاری تقریبا بی فایده است.

 

admin
در تاریخ:۲۷ آذر ۱۳۹۸
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.