مزیت های گیت کنترل شیشه ای چیست؟

مزیت های گیت کنترل شیشه ای چیست؟

مزیت های گیت کنترل تردد شیشه ای چیست؟

گیت کنترل شیشه ای را به منظور حفظ نظم و امنیت مجموعه، در سازمان ها، ارگان ها و سیستم های اطلاعاتی استفاده می کنند. امروزه از سیستم ها و ابزارهای بسیاری برای کنترل در دنیا طراحی شده است، که یکی از این وسایل گیت کنترل تردد می باشد. گیت های کنترل تردد انواع مختلفی دارند، که یکی از آن ها گیت کنترل شیشه ای است. قبل از اینکه مزایای گیت کنترل شیشه ای را بیان کنیم بهتر است به شما عزیزان توضیح دهیم که گیت کنترل چیست و چه کاربردی دارد.

گیت کنترل تردد چیست و هدف از ساخت آن چه بوده است؟

کلمه گیت یک واژه انگلیسی است و به معنای دروازه می باشد. و دروازه نیز همانطور که از معنای آن پیدا است، به یک محل ثابت که افراد برای ورود و خروج از آن استفاده می کنند، گفته می شود. به زبان ساده تر گیت کنترل تردد وظیفه دارد به صورت محرمانه از یک مجموعه حراست و نگهبانی کرده و نظم و امنیت را در آن جا برقرار کند. این دستگاه مشخص می کند که چه کسانی مجاز هستند به یک مکان مشخص وارد شوند.

گیت کنترل شیشه ای یکی از انواع گیت هایی می باشد که حریم شخصی و ایمنی سازمان ها را حفظ می کند. هدف از ساخت این دستگاه ها در عصر حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی و نیاز به کنترل امنیت مکان های خاص ساخته شدند. از دیگر اهداف ساخت گیت کنترل به حداقل رساندن نیروی انسانی برای کنترل رفت و آمد افراد و ثبت ورود و خروج آن ها می باشد. در واقع هدف اصلی گیت کنترل تردد این است که به کارمندان یک مجموعه اجازه رفت و آمد می دهد و از ورود افراد غیر مجاز به داخل جلوگیری می کند. امروزه در مکان های عمومی پر تردد و سازمان هایی که ارباب رجوع زیادی دارند، به وسایل کنترل تردد نیاز بوده، تا همه ورود و خروج ها را کنترل کنند.

کاربرد بعضی گیت ها در جاهای مختلف متفاوت است. اما در نهایت تمامی گیت ها از جمله گیت کنترل شیشه ای برای منظم کردن عبور و مرور افراد در سازمان ها و همچنین نظارت بر تردد آن ها استفاده می شود. گیت کنترل شیشه ای دارای طرح های متنوع و خاصی بوده، همچنین طرفداران بسیاری دارد. افراد می توانند با توجه به سلیقه خود و در نظر گرفتن نیازشان اقدام به خرید بهترین نوع گیت های کنترل تردد شیشه ای نمایند.

مزایای گیت کنترل شیشه ای چیست؟

گیت های کنترل شیشه ای مزایای بسیار زیادی دارند. بعضی از آن ها می توانند همزمان، هم امنیت را برقرار کنند و هم اینکه ورود و خروج ها را منظم کرده و از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند و همچنین سرعت رفت و آمد افراد را نیز افزایش دهند. از این گیت ها می توان به عنوان امن ترین و کاربردی ترین گیت های کنترل تردد اشاره کرد. اکثر افراد وقتی اسم گیت کنترل شیشه ای را می شنوند مترو را به خاطر می آورند.

در استفاده از گیت ها سرعت بالا بسیار حائز اهمیت بوده و هست. یکی از مزایای گیت های شیشه ای سرعت بالای آن ها می باشد. در مراکز پر تردد همانند مترو نیاز به کنترل تردد اهمیت بسیار زیادی دارد، می توانید از گیت های کنترل شیشه ای به عنوان پر سرعت ترین دستگاه استفاده کنید. در این گیت ها افراد می توانند با سرعت بسیار بالایی عبور کرده و کمترین وقت را برای کنترل تردد از دست دهند.

یکی دیگر ازمزایای قابل ذکر که باعث انتخاب و استفاده از گیت های کنترل شیشه ای می شود، طراحی منحصر به فرد این محصولات می باشد. افراد با در نظر گرفتن نوع استفاده خود، می توانند از تنوع بسیار زیاد این محصولات بهرهمند شوند. تنوع بالای این محصولات به شما این امکان را می دهد که با توجه به سلیقه خود، یکی از بهترین و زیباترین گیت های کنترل شیشه ای را خریداری کنید.

همچنین علاوه بر تنوع در طراحی، این گیت ها دارای ابعاد متنوعی نیز هستند که این امکان را فراهم می کنند تا شما با توجه به مکان خود یک دستگاه متناسب را انتخاب کنید. با انتخاب یکی از انواع گیت کنترل شیشه ای می توانید دکوراسیون سازمان خود را زیباتر کنید.

هنگام خرید یک محصول، یکی از موارد دیگری که مد نظر خریدار می باشد، کیفیت عملکرد آن محصول می باشد. از دیگر مزایای گیت کنترل شیشه ای می توان به  عملکرد بسیار مناسب آن ها اشاره کرد. گیت های شیشه ای نه تنها بسیار با کیفیت هستند بلکه زیبایی آنها نیز چشم گیر است. کیفیت بسیار بالای این محصولات سبب شده که افراد بسیاری جذب استفاده از گیت کنترل شیشه ای شوند. استفاده از این دستگاه در مکان های پر تردد، توجه افراد بسیاری را به آن ها جلب کرده است.

یکی دیگر از مزایای گیت کنترل شیشه ای این است که ضریب اطمینان بسیار بالایی دارد. از این رو اکثر سازمان ها و ادارات دوست دارند برای کنترل ورود و خروج کارمندان و همچنین ارباب رجوع ها از گیت کنترل شیشه ای استفاده کنند. بعضی از این گیت ها تمامی سیستم های کنترل تردد را پشتیبانی می کنند. بهره گیری از تکنولوژی حسگر نوری پیشرفته از امتیازات ویژه گیت های شیشه ای می باشد.

با توجه به مزایای متنوع و کاربردهای گیت کنترل شیشه ای قیمت های آن ها نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال گیت های کنترل شیشه ای که دارای سیستم رانش الکترومکانیکی باشند، قیمت بالاتری دارند. و گیت هایی که از طراحی ساده تری برخوردار هستند قطعا قیمت کمتری در بازار دارند. این تنوع قیمت نیز دست خریداران را باز می گذارد تا با توجه به بودجه خود یک دستگاه عالی را خریداری کنند.

اغلب این گیت ها در حالت عادی بسته هستند، برخی دیگر برای ورود و خروج دارای کارت های مخصوصی می باشند. مراکزی که معمولا از گیت کنترل شیشه ای استفاده می کنند عبارتند از فرودگاه های سراسر کشور، بعضی از سالن های کنفرانس و همایش ها، متروها، بسیاری از سازمان های اداری و دولتی، اکثر کارخانه ها و….

 

اطلاعات تماس